A Jeges-tenger az új antibiotikumok potenciális kincsesbányájaként mutatkozik be 

A tudósok olyan új vegyületeket fedeztek fel a sarkvidéki tengeri baktériumokban, amelyek felvehetik a harcot az antibiotikumoknak ellenálló fertőzésekkel szemben, és utat nyithatnak a következő generációs kezeléseknek. 

Az antibiotikumok a modern orvostudomány gerincét képezik: nélkülük bárki, akinek nyílt sebe van vagy műtétre szorul, állandóan veszélyes fertőzések veszélyének lenne kitéve. Mégis, továbbra is globális antibiotikum-válsággal kell szembenéznünk, mivel egyre több rezisztens baktériumtörzs fejlődik ki. Ezzel szemben az alapvetően új antibiotikumok felfedezésének üteme sokkal lassabb. 

De van ok a reményre: a jelenleg engedélyezett antibiotikumok 70%-a a talajban élő aktinobaktériumokból származik, és a Föld talajainak legnagyobb része még felderítetlen. Így a kutatás eddig nem vizsgált élőhelyeken élő aktinobaktériumokra való összpontosítása ígéretes stratégia lehet. Különösen, ha ez olyan új molekulákat eredményezne, amelyek nem pusztítják el a baktériumokat, és nem is akadályozzák meg a növekedésüket, hanem csak csökkentik betegséget okozó képességüket. Ennek oka, hogy a speciálisan kórokozó törzsek nehezen tudnak rezisztenciát kifejleszteni ilyen körülmények között, miközben az ilyen, virulenciát csökkentő anyagok kevésbé valószínű, hogy nem kívánt mellékhatásokat okoznak.